Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC

  avatar
  Mr.Problem

  Posts : 117
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC Empty Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC

  Mesazh nga Mr.Problem prej Thu Dec 24, 2009 2:48 am

  Po e shoh qe shum veta e keni ket problem .. Me Windows XP shum leht kalon dmth ket problem .. Ndjeki udhezime qe i jap tash edhe skeni me pas problem .. Smunet mos me bo pune se punon edhe ne WindowsXP edhe Servis Pack1 edhe Service Pack2 se i kom provu krejt .. . dmth veq nqs se bon mire ateher ski me pas problem ...

  1. Hapi i pare Restarto Kompjuterin
  2. Shtype F8 edhe selekto Safe Mode with Command Prompt
  3.Masi te hapet shkruje net user
  4. Pastaj te shfaqet emri i perdoruesit PSH ASTCREW .. dmth admini
  5. Pastaj shkruje net user Astcrew (dmth qaty ku osht AstCrew shkruje userin e Adminit qe osht ne PC-n tone)
  6.Masnej del Type a password for the user
  7.Nqs don me i vendos fjalkalim te ri ateher vetem shkruje nqs zdon me i vanu vetem kliko Enter.
  8.Restarto kompjuterin dhe hyn ne windows edhe ski me pas probleme

  Metmira

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:56 am