Qendra e Forumit

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Kushtet e Përdorimit & Lajmërime

Të gjitha lajmërimet nga stafi i ekstreme-zone do të gjinden në këtë forum

522Wed Jan 06, 2010 12:46 am
No-Exit [Lexone Te gjith Forumi]...
Asnjë mesazh i ri

Kerkesat, Pyetjet & Pergjigje

Forumi Pyetje & Përgjigjie është forumi më i pasur i ekstreme-zone, këtu mund t'i bëni të gjitha pyetjet në lidhje me informatikën apo teknologjinë e sotme, dhe këtu do t'ju jepet ndihma që ju keni nevojë. Ju lutem të keni durim deri sa të merrni përgjigjie, dhe lexoni rregulloren për forumin "Pyetje & Përgjigjie".

57Wed Jan 06, 2010 12:44 am
No-Exit gta san andreas 2006
Asnjë mesazh i ri

Sherbime Falas

Ketu mund te gjeni qdo sherbim falas !!

1533Tue Feb 09, 2010 7:18 pm
No-Exit Hap email qysh dush

Diskutime të ndryshme

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Prezantohu ne Forum

Pasi të regjistrohi gjëra e parë që duhet të bëni është të prezentohi në forumin tonë. Duke treguar diçka më shumë për vetën, si psh: emri, mbiemri, vendodhja, okupimi, interesat apo diçka të tillë.

2077Mon Jan 11, 2010 1:14 am
No-Exit Egzz1......!
Asnjë mesazh i ri

Bisedë e lirë

Këtu mund të bisedojmë të gjithë për çfarë do që dëshirojmë, duke qëndruar mbrenda kuadrit të rregullorës së forumit. Të gjitha temat që nuk kan kurrfarë kuptimit dë të fshihen.

104256Mon Mar 01, 2010 10:59 pm
dR.-KilLeeR A keni deshir te behni Moderator, ose Administrator ?
Asnjë mesazh i ri

Shpija e Kosovës

Ketu mund te gjeni gjithqka rreth "Reality Show SHPIJA" !!

926Thu Jan 07, 2010 10:51 pm
Onyx. kush mendoni se eshte me facelli te shtepia e Kosoves
Asnjë mesazh i ri

Votime dhe Sondazhe

Ketu do te ket Votime & Sondazhe te ndryshme !!

929Thu Jan 07, 2010 11:02 pm
Onyx. kush mendoni se do te jet chamipon ne NBA
Asnjë mesazh i ri

Shit / Blerje

Forumi Shit/Blerje është i dedikuar të gjithë atyre që kanë dëshirë të bëjnë biznes online, këtu mund të bëni shpallje falas për shitje, blerje apo mund të beni ndrrime.

18Mon Feb 08, 2010 9:54 am
grandE Lexone gjith

Shkencë Kompjuterike

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Programe

Ketu mund te gjeni programe te ndyshmee !!

3843Wed Jan 06, 2010 2:27 am
No-Exit AIO Tool Box 1.1 for Techies portable
Asnjë mesazh i ri

Tutorials & Mesime

Kjo është një njër forumet më të pasura të ekstrem-zone. Këtu mund të gjeni shumë mësime apo tutoriale të nevojshme, dhe shum trika të fshehura. Shumica e mësimeve apo tutorialeve janë të përkthyera në gjuhën Shqipe nga stafi i rrjeta.org dhe për të parën herë gjinden këtu tek ne. Poashtu kemi nën-kategoritë edhe për mësime në gjuhën angleze dhe video tutorialet.

7485Mon May 02, 2011 3:42 am
jeta Ndreqi web faqet me shkronja T mdhaja.
Asnjë mesazh i ri

1416Wed Jan 06, 2010 2:39 am
No-Exit Anatomia e viruseve
Asnjë mesazh i ri

Gjuhe Programuese

Gjuha programuese është një vegël informatike e përpiluar nga operacionet matematikore që shërben për të shkruar domene të cilat përcillen në veglat (makinat vizuale konvertuese) për të fituar kode në gjuhën e makinës. Përndryshe gjuha programuese është një gjuhë e shkruar e cila nuk flitet dhe që përmban një bashkësi të rregullave e që shërben si vegël për komunikimin në mes të programuesëve, zhvilluesve dhe makinave intelegjentë (zakonisht komjuteri) apo gjësendi që është në gjendje të kuptojë atë gjuhë. Me ndihmën e tyrë përpilohen vegla dhe programe informatike më të zhvilluara që luhen nga veglat elektronike të dirigjuara nga mikroprocesorët.

1619Wed Jan 06, 2010 2:40 am
No-Exit Mini Visual Basic 4.7MB
Asnjë mesazh i ri

Sisteme Operative (OS)

Në këtë forum do të gjëni gjitha sistemet operative, do mund edhe ti shkarkoni ato, mund të bëni biseda apo debate rreth tyre. Do të gjeni gjithçka mbi Windows, Lunix, *unix, Mac OS, Symbian, dhe shumë e shumë sisteme operuase të tjera. Poashtu drajvera për sisteme të ndryshme.

1924Sun Dec 27, 2009 11:01 pm
Onyx. Windows 7 REmixe Xp

Dizajni Kompjuterik

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

PhotoShop

Në forumin e dizajnerëve të ekstreme-zone.tk mund të gjeni dhe mund te postoni shumë gjera interesante që kanë te bëjnë me dizajn, si brusha për photoshop, projekte PSD, mësime për dizajn dhe shumë e shumë gjera tjera që kan të bjene me dizajnin kompjuterik.

59Sat Jan 09, 2010 2:33 am
No-Exit photo brush ..
Asnjë mesazh i ri

Punimet Tuaja

Tregoni aftësitë tuaja të dizajnimit grafik në këtë sekcion të forumit tonë.

36Sat Jan 02, 2010 12:51 am
Onyx. Enisi i jemi i Thjesht .
Asnjë mesazh i ri

Mjete për dizajn

Dizajner je? Dëshiron të bëhesh? Në të dy rastet mos hezitoni ta vizitoni këtë forum, sepse keni përplotë mjete të rëndësishme që ju përgjigjen një punë të mbar.

46Fri Dec 25, 2009 12:27 am
Onyx. Site Bajm Nje Kerr tuning
Asnjë mesazh i ri

Programe për Webdesign

Diskutime rreth web design, si dhe template dhe mësime për të bërë një web design sa më të mire për web faqen tuaj.

13Sun Dec 27, 2009 7:36 pm
Onyx. Mëso Dreamweaver për 18 minuta

Multimedia

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Filma / Movies

Në këtë forum mund të shkarkoni filma dhe ti shikoni online.

3943Wed Jan 06, 2010 5:33 am
Onyx. The Michael Jackson Story 1958-2009
Asnjë mesazh i ri

Lojra / Games

Në këtë forum mund të postoni dhe shkarkoni lojra falas për kompjuterët tuaj.

4554Thu Jan 07, 2010 3:58 pm
No-Exit gta san andreas 2006 ma e mira
Asnjë mesazh i ri

Foto / Galeri

Ketu mund te gjeni foto te ndryshme !!

6198Wed Feb 24, 2010 2:45 am
dR.-KilLeeR Beby photo..
Asnjë mesazh i ri

Sport

Ketu mund te gjeni gjithqka rreth sportit !!

5461Sat Jan 02, 2010 12:46 am
Onyx. NBA: James feston ditëlindjen me 48 pikë

Shkencat Natyrore

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Matematik

Matematika shpeshherë quhet mbretëreshë e shkencave. Ajo merret me studimin e raporteve sasiore dhe cilësore të objekteve konkrete dhe abstrakte, si dhe me studimin e formave hapësinore. Sipas Burbakistëve (Nicolas Bourbaki) ajo është shkencë që studjon relacionet dhe në thelbin e saj është kuptimi i numrit. Matematika është shkencë deduktive d.m.th përfundimet e saj janë të përgjithshme dhe të sakta.

1219Tue Jan 05, 2010 1:22 am
Ciara 1+1+1=6 Si eshte e mundur ..!
Asnjë mesazh i ri

Astronomia

Në këte forum mund të postoni dhe të gjeni ëdo gjë që ka të bëj me astronomi, astrofizikë dhe ëdo gjë tjetër që ndërlidhet me dukuritë që ndodhin jashtë tokës dhe atmosferës.

1727Tue Jan 05, 2010 2:05 am
Ciara Planetët....
Asnjë mesazh i ri

Fizikë & Kimi

Fizika është shkenca e cila studion ligjet themelore të gjithësisë duke iu referuar lëndës dhe energjisë - si dhe bashkëveprimit midis tyre - prej të cilave gjithësia përbëhet. Fizikë është shkenca nëpërmjet së cilës njerëzit përpiqen të shpjegojnë dukuritë natyrore. Kimia është shkenca ose me saktë ajo e degë e shkencave natyrore që merret me studimin e ndërtimit dhe vetive të materiës dhe transformimeve të saj. është studimi i vetive dhe strukturës së atomeve (duke përfshirë dhe izotopet e tyre të qëndrueshëm apo radioaktive), të përbërjeve dhe molekulave, të përzierjeve dhe të tretësirave, si elemente bazë të natyrës dhe se si ato kombinohen për të formuar stadet e ndryshme të materies që na formojnë në dhe çdo gjë që na rrethon.

1922Tue Jan 05, 2010 1:28 am
Ciara Momenti i Inercisë
Asnjë mesazh i ri

Biologji

Biologjia (nga greq. βίος, vios - jetë, dhe λόγος, logos - fjalë, mësim, dije) është degë e shkencës që merret me studimin e jetës. Ajo studion veëoritë fizike dhe sjelljen e organizmave, klasifikimin e tyre, prejardhjen dhe zhvillimin e llojeve (specieve) dhe ndërveprimin që kanë njëra me tjetrën në lidhje me mjedisin.

2127Sat Dec 18, 2010 2:44 am
december088 mejoza-ndarja qelizore

Shporta & Arkiva e Forumit

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Shporta e Forumit

Në këtë forum do të gjeni të gjitha temat e vjetra dhe tema e mbyllura nga stafi i forumit . / Here you will found all old threads , closed threads , ilegal threads closed by our staff.

25Thu Jan 07, 2010 10:49 pm
Onyx. photo brush

Statistikat

   
Kush është në linjë
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor
Anëtarët të regjistruar Asnjë
Legjenda : [ Administrator ][ Moderators ][ V.I.P ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistikat
Statistikat

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 1025 artikuj

Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar

Anëtari më i ri Datti

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 21 më Tue Oct 17, 2017 8:26 am  • Mesazhe të reja Mesazhe të reja
  • Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
  • Forumi është Kyçur Forumi është Kyçur
Ora është Wed Jun 19, 2019 12:37 am