Glikoliza cikri krepsit

  Share
  avatar
  dR.-KilLeeR

  Posts : 241
  Reputation : 1
  Join date : 24/12/2009
  Age : 25

  Glikoliza cikri krepsit

  Mesazh nga dR.-KilLeeR prej Sun Dec 27, 2009 6:09 pm

  Glikoliza Eshte Progres i Zberthimit Te Glukolizes Permes Fruktozes 16.
  Glikoliza Eshte Proqes anajror Qe Kryhet Pa pranin e O2.
  Termi i Glikolizes Rrjedh nga fjala Greke Glykis Sheqer Dhe Lysis Tretje.
  Gjat Proqesev te Glikolizes Klukozn e kalon neper Kto Etate
  GLUKOZA
  |
  F 16 Ch
  |
  ac 3 p glikocerik
  |
  ac pirovik
  |
  ac laktik
  T4ATA

   Ora është Thu Mar 21, 2019 3:16 am