Interi përforcon kreun

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Interi përforcon kreun

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:44 pm

  Ndeshja kryesore e javës së 17-të në Serie A, është zhvilluar në Giuseppe Meazza ndërmjet Interit dhe Lazios.
  Nerazzurët kanë arritur të shënojnë fitore me rezultat minimal 1-0, për të përforcuar pozitën e parë në tabelë.

  Heroi i vendasve në këtë ndeshje ishte kamerunasi Samuel Eto’o, i cili shënoi golin me vlerën e tri pikëve (14’).

  Me këtë fitore zikaltrit përforcohen në krye, me tetë pikë më shumë se Milani që nuk e zhvilloi ndeshjen e kësaj javë, ndërsa kanë nëntë pikë më shumë se Juventusi, që u mposht nga Catania në terren të vet.

   Ora është Mon Jun 25, 2018 2:08 am