Si te konvertojm file ne .ISO qe te krijojm CD per XP apo diqka tjeter

  Onyx.
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Si te konvertojm file ne .ISO qe te krijojm CD per XP apo diqka tjeter Empty Si te konvertojm file ne .ISO qe te krijojm CD per XP apo diqka tjeter

  Mesazh nga Onyx. prej Thu Jan 07, 2010 10:54 pm

  Ketu e keni nje tutorial-shkrimi per fillestar se si mund ta krijojm nje cd windows xp apo te ndonje OS tjeter duke konvertuar filet ne .iso qe pastaj ti djegim si iso file qe t'i bojm bootable (vetstartuese) kur ti djegim ne CD

  Fillojm:
  Download: http://www.brothersoft.com/folder2iso-download-44840.html

  Instaloe Folder2Iso
  pastaj hape kete program
  Tek: Select Folder e zgjedhim folderin qe e kemi bere download dhe e kemi extraktuar nga WinZip qoft nga interneti apo cd-ja (Nese i keni disa pjes ne winzip te xp-se ateher i boni extrakt ne nje folder te gjitha filet)

  Tek Select Output e zgjedhim vendin ku dojna me e rujt ate .iso krijim po ashtu tek File name e shenojm emrin se si dojm me e pas folderin .iso me emer!

  Pasi ta zgjedhim output folderin dhe ta shenojm emrin qe deshirojm klikojm tek Generate Iso dhe presim deri te shfaqet nje tabel All Done!!! dhe kaq kishte !

  Pastaj per ta djegur ne CD/DVD ate iso Win-File kemi perplot programe me se shumti perdorim Nero-n

  Pasi te fusim Cd-ne e zbrazet e hapim Nero shkojm Burn Image e zgjedh ate .iso File dhe e bejm Burn si iso file, shpejtesin e djegies mundeni me lan edhe 12X sepse eshte me mire

  Nuk e bera me foto pasi qe eshte e leht per tu kuptuar !

  shpresoi qe e keni kuptuar pasi eshte menyre shume e leht

  P.S stafi editone titullin e temes tek Cp per XP ndryshone ne CD per XP

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:53 am