NBA: James feston ditëlindjen me 48 pikë

  Onyx.
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  NBA: James feston ditëlindjen me 48 pikë Empty NBA: James feston ditëlindjen me 48 pikë

  Mesazh nga Onyx. prej Sat Jan 02, 2010 12:46 am

  LeBron James nuk ka lejuar që Atlanta Hawks të prishë ditëlindjen e tij të 25-të, duke shënuar shifrën më të lartë të sezonit, 48 pikë, në takimin të cilin Cleveland Cavaliers e fituan me rezultat 106-101.
  Anderson Varejao ishte një prej kontribuuesve në fitore, pasi shënoi trepikëshin e parë në karrierë kur kishin mbetur 17.2 sekonda, duke i dhënë epërsinë 104-101 Clevelandit.

  James po ashtu ndihmoi me 10 kërcime dhe gjashtë asistime, derisa Cleveland fitoi ndeshjen e gjashtë radhazi në përgjithësi dhe të 11-të radhazi në shtëpi, ndërsa ndaj Atlantas ka tetë fitore të njëpasnjëshme.

  Për Atlanta Hawks, Joe Johnson shënoi 35 pikë ndërsa Mike Bibby shënoi 20./

   Ora është Wed Jul 17, 2019 9:10 pm