Ronaldo lojtari i dekadës

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Ronaldo lojtari i dekadës

  Mesazh nga Onyx. prej Sat Jan 02, 2010 12:45 am

  Legjenda braziliane Ronaldo, është shpallur lojtari i dhjetëvjetëshit të fundit, sipas një sondazhi të bërë nga faqja e futbollit Goal.com.
  Sipas votave të lexuesve të kësaj faqeje, Ronaldo është ndjekur nga legjenda franceze Zinedine Zidane, me një diferencë të ngushtë.

  ‘Fenomeni’ (43.63%) dhe Zizu (36.05%), së bashku kanë grumbulluar 79.68 % të votave të përgjithshme, ndërsa pas tyre janë renditur Lionel Messi (5.88%), Sami Hyypia (5.14%) dhe Gianluigi Buffon (4.88%).

   Ora është Mon Jun 25, 2018 2:07 am