Benitez: Kupa FA e rëndësishme për Liverpoolin

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Benitez: Kupa FA e rëndësishme për Liverpoolin

  Mesazh nga Onyx. prej Sat Jan 02, 2010 12:44 am

  Duke qene se Liverpooli është eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe ka gjasa minimale për ta fituar Ligën Premier, trajneri Rafael Benitez dëshiron ta fitojë Kupën FA.
  “Gjithmonë ka qenë e rëndësishme, por kur je jashtë Ligës së Kampionëve, njerëzit mendojnë për trofe dhe Kupa Fa është shumë, shumë e rëndësishme për ne”.

  “Duam të vazhdojmë tutje, duam të arrijmë sa më shumë që mundemi. Duhet të analizojmë dhe të mendojmë se çfarë të bëjmë, dhe kemi edhe një seancë stërvitore. Do të shohim si janë lojtarët, por ndoshta nuk do të ndryshojmë shumë”.

  “E dimë se luajmë kundër Tottenhamit tetë ditë më vonë, prandaj do të kemi kohë. Ne mund ta eliminojmë një skuadër të fortë”, ka thënë spanjolli për Daily Mail.

   Ora është Mon Jun 25, 2018 5:10 pm