Të lënduarit e Juves pranë kthimit

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Të lënduarit e Juves pranë kthimit

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 30, 2009 3:15 am

  Juventusi ka marrë disa lajme të mira nga stafi mjekësor, pasi që disa nga lojtarët e lënduar janë rikuperuar- njofton faqja zyrtare e klubit bardhezi.
  Gianluigi Buffon dhe Mauro Camoranesi kanë marrë dritën e gjelbër nga mjeku Flavio Quaglia që të stërviten me bashkëlojtarët e tyre në fushë, pasi të kenë kryer stërvitjet në palestër dhe pishinë .

  Ndërkohë, Vincenzo Iaquinta dhe Giorgio Chiellini janë shumë më pranë kthimit dhe pritet të jenë në dispozicion të trajnerit Ciro Ferrara në një të ardhme të afërt.

  Felipe Melo, Martin Caceres, dhe Diego kthehen të mërkurën nga pushimi.

  Juventusi ndeshjen e radhës e zhvillon në Stadio Tardini kundër Parmës më 6 janar.

   Ora është Tue May 22, 2018 9:21 am