Ancelotti: Anglia ka gjashtë lojtarë të nivelit botëror

  Share

  dR.-KilLeeR

  Posts : 241
  Reputation : 1
  Join date : 24/12/2009
  Age : 24

  Ancelotti: Anglia ka gjashtë lojtarë të nivelit botëror

  Mesazh nga dR.-KilLeeR prej Thu Dec 24, 2009 10:10 pm

  Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, thotë se futbolli anglez ka gjashtë lojtarë të klasit botëror për momentin.

  Ancelotti përmend treshen e ekipit të tij, Frank Lampard, John Terry dhe Ashley Cole, krahas yllit të Liverpoolit, Steven Gerrard, dhe dyshes së Manchester United, Rio Ferdinand dhe Wayne Rooney.

  “Mendoj se Anglia ka gjashtë lojtarë të klasit. Me këtë mendoj në lojtarë të cilët do të mund të luanin në çdo ekip kombëtar. Këtu janë tre lojtarët e mi: Lampard, Terry dhe Ashley Cole. Pastaj është Rio Ferdinand, i cili nuk po kalon kohë të mira tash, por është një mbrojtës i shkëlqyeshëm”.

   Ora është Tue May 22, 2018 5:32 pm