Generic Host Process beje Stop !

  avatar
  Mr.Problem

  Posts : 117
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Generic Host Process beje Stop ! Empty Generic Host Process beje Stop !

  Mesazh nga Mr.Problem prej Wed Dec 23, 2009 6:11 pm

  Ky eshte nje lloj virusi qe hyn permes portav qe i keni te leshuar.

  Ky lloj virusi iu ndrron theme-n e xp ne clasic dhe serish e kthen normal XP e po ashtu iu humb zerin apo driverat e zerit.

  Cilat jane keto porte:

  Mbyllja e portit 135 dhe 412:


  Kliko Start > Run
  shenoe regedit dhe hyn ne ndryshimin e regjistrit
  pastaj kliko tek: HKEY_LOCAL_MACHINE -> System -> CurrentControlSet -> Services -> NetBT -> Parameters

  Kur te klikojsh tek parameters do te hapet dritarja dhe ne te djatht e ki TransportBindName
  kliko dy here mbi TransportBindName dhe beje Delete valuten qe e ka pra fshija valuten krejt
  dhe kliko OK

  Pas kesaj
  Prap hyn Start -> Run -> regedit dhe shko :
  HKEY_LOCAL_MACHINE -> software -> microsoft -> Ole
  kur ta jesh ne folderin Ole ne ane te djatht do te paraqiten disa shkrime me valuta
  pastaj aty gjeje opcionin me emrin EnableDCOM kliko dy her mbi të dhe ndryshoja Valuten pra e ka Y ti bone N dhe kliko OK

  Pas ketyre dy opcioneve restarto kompjuterin dhe nuk te paraqitet asnjeher Generic Host process

  E kam punuar ne menyre si tutorial qe ta keni me te leht per mesim ! met mira

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:41 am