Si e bejme msn e re 2009 apo 14.0 multi...

  avatar
  Mr.Problem

  Posts : 117
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Si e bejme msn e re 2009 apo 14.0 multi... Empty Si e bejme msn e re 2009 apo 14.0 multi...

  Mesazh nga Mr.Problem prej Wed Dec 23, 2009 6:10 pm

  Shoh se gjith po e perdorin msn e re edhe nuk kan multi msn dhe nuk munden ta gjejne dhe e bera nje tuto per multi msn:
  Shkojm Run dhe e shkruajm "regedit" - pa thojza
  Pastaj shkojm me rend:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Windows Live\Messenger
  Dhe ne anen e djatht klikojm me tastin e 2 te mausit shkojm new dhe na hapet
  nje face dhe klikoujm DWORD.
  Emrin ia vendosim MultipleInstances dhe kur te hym aty shkrimi lart osht bo
  MultipleInstances kurse posht shkruajm 1.
  Besoj ce me kuptuaT

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:38 am