Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd

  avatar
  Mr.Problem

  Posts : 117
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd Empty Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd

  Mesazh nga Mr.Problem prej Wed Dec 23, 2009 6:08 pm

  Nese ju paraqitet ky mesazh:
  All systems are stable and running.
  Ju duhet ta kontolloni PC tuaj dhe ta rregulloni me nje nga tutorialet e mëposhtme
  2. Fshini Internet Explorer proxy server settings:

  1. Ne Internet Explorer,klikoni Tools pastaj klikoni Internet Options.
  2. Ne dritaren Internet Options , shkoni tek Connections .
  3. Klikoni LAN Settings…
  4. Hiqe TICK-un tek Use a proxy server for your LAN (Këto cilësime nuk do të aplikohen për të dial-up ose VPN lidhje) .
  5. Klikoni OK dhe persei klikoni OK

  3.Klikoni në menynë Start, zgjidhni Run dhe shkruani kete rreshtin e mëposhtëm:

  regsvr32 Dssenh.dll Gpkcsp.dll Slbcsp.dll Sccbase.dll

  Për kete opsion të tretë duhet të pritni një kohë, e pastaj do të shfaqet një kuti dialogu kliko OK dhe pastaj të përpiquni te Kyçeni ne Messenger

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:49 am