Si te largojm nje video nga youtube (Abuse)

  avatar
  Mr.Problem

  Posts : 117
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Si te largojm nje video nga youtube (Abuse) Empty Si te largojm nje video nga youtube (Abuse)

  Mesazh nga Mr.Problem prej Wed Dec 23, 2009 6:06 pm

  Ketu e keni nje lloj tutoriali edhe pse nuk eshte tutorial por po e quaj tutorial pasi duhet skjaruar se si mund te bejm Abuse nje video ne Youtube qe pastaj ta largojn ate video !
  Eshte diqka qe kerkohet nga shume antare per te larguar video pasi qe shqiptart bejn upload video duke e shajt njeri tjetrin se nuk kan pune tjeter !
  Si pike spari per ta bere kete gje duhet te veproni keshtu:
  * Duhet te jeni antar i YouTube pra te regjistroheni dhe pastaj te veproni sipas kesaj video
  Cito:
  https://www.youtube.com/watch?v=6ZLVVpCbuFw

  qe e ka ofruar Mendimi

  Pas kesaj pastaj hyni ne e-mail adres tuajen dhe shenoni nje text anglisht rreth asaj video se qfar materiali permban poashtu bashkangjitni aty linkun e asaj video

  Pasi qe ta keni shenuar tekstin e videos qe permban material te keq per perdoruesit e YouTubes, si sharje fyerje etj etj..
  Mundohuni qe sa me kfjellt dhe kjart ta shenoni textin ne anglisht qe te binden ata qe ajo video duhet larguar nga YouTube.

  Dhe textin e pergatitur sbasku me linkun e videos se youtubes i dergoni ne keto e-mail addressa:

  Kodi:
  abuse@youtube.com; service@youtube.com; info@youtube.comP.S Mos me dergoni PM rreth tutorialeve kerkoni ketu ndihme/ kjartesi per secilin tutorial qe postohet!

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:48 am