Zyrtare: Udinese shkarkon trajnerin

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Zyrtare: Udinese shkarkon trajnerin

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:41 pm

  Udinese e ka shkarkuar trajnerin Pasquale Marino dhe në vend të tij ka caktuar Gianni De Biasi.
  Mediat italiane ditëve të fundi kanë spekuluar se Paquale Marino mund të shkartohet dhe kjo ndodhi mëngjesin e sotëm kur dy palët vendosët të prishin marrëveshjen.

  “Klubi futbollistik Udinese mund të pohojë se trajneri Pasquale Morini është shkarkuar nga detyra. Klubi dëshiron ta falënderojë z. Marino për punën e tij këta dy vjet e gjysmë”, thuhet në deklaratën e klubit italian.

  Klubi po ashtu ka pohuar se Gianni De Biasi do të jetë trajneri i ri i klubit, i cili do të prezantohet sot në mbrëmje

   Ora është Mon Jun 25, 2018 1:58 am