Higuain shënjestron La Ligan, LK dhe top-golashënuesin

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Higuain shënjestron La Ligan, LK dhe top-golashënuesin

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:39 pm

  Sulmuesi i Real Madridit, Gonzalo Higuain, ka shënjestruar titullin e La Ligas dhe Ligës së Kampionëve, por njëherit dëshiron të shpallet edhe golashënuesi më i mirë në Kampionatin spanjoll.
  “Po ndihem shumë mirë, si mos të jem? Po e gjej golin, tashmë kam shënuar 10 gola, skuadra luan futboll më argëtues dhe po luajmë mirë si kolektiv dhe si individualë”.

  “Sfida janë La Liga dhe Liga e Kampionëve dhe jam i bindur që skuadra do të jetë e përgatitur që t’i fitojë ato”.

  “I dua këto tituj, si edhe ‘Pichichi’ (çmimin për golashënuesin më të mirë në La Liga). Tash për tash jam në gjueti dhe kjo është diçka e veçantë për të luftuar dhe për të bërë mirë”, ka thënë argjentinasi

   Ora është Tue May 22, 2018 5:01 pm