Ancelotti: Baresi + Maldini = Terry

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Ancelotti: Baresi + Maldini = Terry

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:39 pm

  Trajneri i Chelseat, Carlo Ancelotti, i ka dhënë komplimente të mëdha kapitenit John Terry duke e krahasuar atë me dy legjendat e Milanit, Franco Baresi dhe Paolo Maldini.
  Ish-trajneri i Milanit mendon se mbrojtësi anglez ka disa nga karakteristikat themelore të, padyshim, dy nga mbrojtësit më të mirë në historinë e futbollit.

  “Terry është sikurse Franco Baresi dhe Paolo Maldini në personalitet, karakter dhe udhëheqësi. Jam shumë i lumtur që kam këtë lojtar si kapiten”, është cituar Ancelotti nga The London Evening Standard

   Ora është Mon Jun 25, 2018 2:03 am