Creating A Password Generator

  Share
  avatar
  Onyx.
  Administrator
  Administrator

  Posts : 414
  Reputation : 0
  Join date : 23/12/2009

  Creating A Password Generator

  Mesazh nga Onyx. prej Wed Dec 23, 2009 4:07 pm

  Pershendetje,

  Pasi qe postova nje artikull mbi kete ne Rrjeta.net e pash qe ka te interesuar per kete gje, kam punuar per 3 dite qe ta nxjerr nje version Beta te keti programi. Programin e kam testuar dhe funksionon, e vetmja gje qe ju nevoitet jane 2 NIC dhe klienti/klientat.


  Nese programin e keni hapur per here te pare ne dritaren e meposhtme do te fillon te gjenerohet nje numer per nje interval shume te shkurter kohor. Kliko ne ate numer dhe ai do te ndalet. kopjo numrin dhe posto ketu per ta mar kodin e akttivizimit.

  Kur NAT-Master hapet per here te pare ose ndonje sherbim i cili i nevoitet atij eshte ndalur atehere hapet dritarja e meposhtme ne te cilen startohen sherbimet e nevojshme. Eshte tejet e nevojshme qe pas konfigurimit te ristartohet kompjuteri perndryshe konfigurimi nuk do te kete efekt.

  Pas ristartimit, kur hapim NAT-Master hapet dritarja si me poshte. Ne ComboBox zgjedhni NIC-n permes se ciles jeni te lidhur me ISP-n tuaj pra keni qasje ne Internet. Pasi te keni zgjedhur ne ListBox-in me poshte do te mbetet vetem NIC tjera pos asaje qe keni zgjedhur. Ne ListBox zgjedhni NIC-ne ne te cilen jane te kyqur klientat dhe kliko "Konfiguro". Pas konfigurimit klienteve duhet bere konfigurimi i IP-ve. Besoj qe ne te ardhmen NAT-Master do te kete DHCP Server qe mundeson konfigurimin automatik te IP Adresave per klientet.

  Versionin testues mund ta shkarkoni ketu: http://www.dren.imeraj.net/NAT-Master.zip

   Ora është Tue May 22, 2018 5:12 pm